POSADŹ ŻONKILE

I dołącz do akcji na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi

Żonkilowe „Pola Nadziei" są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają
na ich potrzeby, a także skłaniają do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności.

więcej o akcji
Możesz udzielić wsparcia finansowego Hospicjum
dla Dzieci. Nr konta:
44 1160 2202 0000 0000 9776 5536
Fundacja "Pomóż Im"
ul. Ciołkowskiego 88J,15-545 Białystok
Fundacja Pomóż Im Niech inni się dowiedzą2017-05-23

Żonkilowa kwesta 2017 za nami!

„Pola Nadziei” - to już siódma edycja kampanii społecznej, którą na Podlasiu organizuje Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci. Hasło jej tegorocznej odsłony brzmi: „A nadzieja może wszystko...”. Nieodłącznym elementem każdej edycji jest tzw. „Żonkilowa” kwesta, która w tym roku odbyła się w minioną niedzielę. Naszych fundacyjnych wolontariuszy ubranych w charakterystyczne, żółte koszulki z czerwonym logo można było spotkać w wielu miejscach całego regionu - w Białymstoku, Łomży, Ełku, Sokółce i wielu mniejszych miejscowościach.

W niedzielę, miała miejsce główna część Kampanii „Pola Nadziei”, czyli zbiórka funduszy na rzecz podopiecznych domowego hospicjum dla dzieci. Białostocki „sztab” kwesty został zorganizowany w Galerii Jurowieckiej. Tam też powstała specjalna, „żonkilowa” strefa. Na wszystkich, którzy przyszli do galerii czekała prawdziwa moc atrakcji -między innymi: malowanie twarzy, darmowe porady rehabilitantów z FCMedu, pokaz ratownictwa medycznego, pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku. Barwną zumbę zatańczli uczniowie Fabryki Tańca. Dodatkowo salon „Twój styl” proponował paniom wyjątkowy dzień metamorfozy. Specjaliści wizażu indywidualnie dobiorali fryzury i makijaż.

Atrakcje czekały również na mieszkańców Łomży, którzy odwiedzili w tym dniu Galerię Veneda. Wzorem lat ubiegłych, tam także nie brakowało licznych atrakcji, wśród których były pokazy taneczno - artystyczne, strzelectwa, urządzeń elektropneumatycznych, projektowania i wykorzystywania elementów przestrzennych, programowania mikroprocesorów i pojazdów zdalnie sterowanych. Była też wystawa samochodów i wiele innych atrakcji, jak chociażby jedyne w swoim rodzaju zawody robotów.Na miejscu można było kupić wyroby ceramiczne, wykonane przez wychowanków bursy szkolnej nr 3 Łomży, która od lat aktywnie angażuje się w Kampanię.

W niedzielę nasi wolontariusze byly praktycznie wszędzie - w galeriach handlowych - we spomnianej już Galerii Jurowiecka, ale też Atrium Biała, Antoniuk oraz Auchan Hetmańska i Produkcyjna, w Parku Planty oraz na Rynku Kościuszki, w sklepach PSS Społem a także w ponad 50 parafiach w Białymstoku i okolicy.

Dodatkowo kwestowaliśmy także w Ełku, Sokółce, Kleszczelach i wielu mniejszych miejscowościach całego regionu.

Celem jaki od lat przyświeca „Polom nadziei” jest rozpowszechnianie idei bezinteresownej pomocy na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci i ich najbliższych. To ogólnopolska akcja, którą realizują wyłącznie hospicja. Jesienią w wielu miejscach i dzięki życzliwości wielu instytucji posadziliśmy żonkile, które symbolizują nadzieję. Kwiaty zakwitły wiosną i mają w symboliczny sposób zwrócić uwagę na trudny los naszych podopiecznych. Ta szczególna kampania społeczna ma przede wszystkim uwrażliwić społeczeństwo na chorobę i cierpienie osób, które znajdują się w najbliższej okolicy.

Teraz czas na podsumowanie efektów całodziennej zbiórki i liczenie pieniędzy, które nasi darczyńcy wrzucali do puszek. Po raz kolejny, mieszkańy regionu pokazali że drzemie w nas ogromna wrażliwość na los cierpiących i chorych. Co cieszy - nikt nie przechodził wobec naszych wolontariuszy obojętnie.

Pragniemy z całych sił i całego serca podziękować za zaangażowanie wszystkim osobom, instytucjom oraz firmom. Dziękujemy wolontariuszom za, pracownikom i władzom Galerii Handlowych - w szczególności zaś Galerii Jurowiecka oraz Veneda w Łomży. Dziękujemy proboszczom parafii, które serdecznie przyjęły naszych wolontariuszy, mediom za liczne relacje z niedzielnej zbiórki, dzięki czemu idea Kampanii może wybrzmieć jeszcze głośniej, docierając do znacznie większego grona odbiorców. Przede wszystkim zaś pragniemy podziękować wszystkim ludziom o pięknych i szlachetnych sercach za każdą - nawet symboliczną - złotówkę, która trafiała do naszych puszek!

Oficjalne podsumowanie efektów tegorocznej odsłony Kampanii „Pola Nadziei” odbędzie się 21 czerwca w „Spodkach”, w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury.

Pragniemy najpiękniej jak to możliwe, z całego serca podziękować wszystkim tegorocznym partnerom, firmom, instytucjom i osobom prywatnym zaangażowanym w finałową zbiórkę. Bez was i waszej pomocy nie byłoby to możliwe! W szczególności dziękujemy:

- Galerii Jurowieckiej

- Salon Fryzjerski, Wizażu i Stylizacji - Twój Styl

- Agacie Jankowskiej i Magdalenie Skrzyckiej za zdjęcia

- Podlaskiej Akademii Fotografii za wypożyczenie profesjolanego sprzętu fotograficznego:

- Fabryce Tańca za niezwykle energetyczny pokaz tanca

- Zespołowi Gimnastyki Artystycznej z SP 12 za wystep

- Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA za stanowisko pomiaru cisnienia i glukozy

- FCMed, za stanowisko: platforma dynamograficzna do oceny balansu ciała i prawidłowego obciążenia stóp.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która znajduje się na stronie Fundacji "Pomóż Im"